Ads 468x60px

Sponsor Gösterimler

Facebook Yeni Hesap Aç - Sign up Facebook - Facebook Sign in

21 Nisan 2013 Pazar

Facebook Yeni Hesap Aç

face kaydol
Facebook Hesap Açma
Facebook'a kaydolma ve Facebook giriş için Yeni Facebook hesap açma ve Facebook için güvenli email kullanımı ve genel yardım bilgileri sitemizde yer almaktadır.

Önde gelen sosyal iletişim platformu Facebook'u bilmeyenler ayrıca Facebook Nedir yazısına da bakabilirler.

Facebook kullanımı artık oyun oynama ile sayfa kurma ya da reklam verme dışında artık her yönü ile internete hitap eden dünya çapında bir dev olduğundan da yeni hesap açma ve bunu sağlam temellere oturtma da önem arz eden özelliklerden birisidir.

Hesap Nasıl Açılır?
Öncelikle Türkçe Facebook arayüz sayfasını açın. Giriş için tr-tr.facebook.com adresini kullanabilirsiniz.

Resimde de gördüğünüz gibi bilgilerin yer aldığı kısımları doldurun ve daha sonra çıkan bölümleri iş ekleme /okul ekleme / eklediğiniz emaile bağlı olarak arkadaş ekleme vs. sonra da yapabileceğiniz için en altta yer alan "Bu Adımı Geç" tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Aslında işlem çok basit olsa da önemli olan sağlam email kullanmaktır, bunun için bakınız Facebook güvenli email kullanma.

Bundan sonra önemli nokta ise göze hitap eden ve ilgi çeken Kapak resmi ile profil resmi oluşturmaktır, detaylı bilgiye Facebook Profil resmi oluşturma sayfasından da bakabilirsiniz.

Detaylar sitemizde gene diğer yazılarda ekli olsa da siz her türlü sorununuzu İletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

Facebook Girişini Engelleme
Bilgisayarınızdan arkadaşlarınızın ya da başkalarının Facebook.com açmasını engellemek istiyorsanız bunu kolayca hosts dosyası kullanarak yapabilirsiniz. detaylar için bakınız Facebook.com Girişini Nasıl Engellerim?

Mobil Facebook Girişi
Telefondan Facebook'a giriş detayları ve uygulama-tarayıcı kullanma detayları için Facebook Telden Giriş bakınız.

Kişi Engelleme
Hesap açtıktan sonra ya da arada sizi rahatsız edenleri engellemek çok basit. Gizlilik ayarlarından Engelliler listesine gidin ve kişi adını yazarak engelleyin. Detaylı bilgilere Facebook Kişi Engelleme yazısından ulaşabilirsiniz.

Hesap Kapatma?
Facebook'dan sıkıldınız ya da belli gerekçelerle Facebook hesabını silmek ya da dondurmak istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken güvenlik bölmesinde dondurma yapmak ya da silinmesi için onaylama sayfasına gitmek.
Detaylı açıklama bilgileri için Facebook hesap silme yazısına bakınız.

Facebook Hesap Kapanması Sonrası Hesap Açma
Facebook hesabınızın kapanması ya da sürekli Facebook hesabınız kapanıyor ise bunun için önemli detaylara dikkat etmenizde fayda var. Bu girilen bilgiler ile kaydolunan bilgisayar ve resim bilgileri ile mobil hat gibi pek çok şeyle alakalıdır. Hesap kapanmasını engellemek üzere yeni hesap açılması ile alakalı bilgiler için Facebook Yeni Hesap Aç sayfasına bakmanızı öneririz.